Yalım Halıcı’dan Gövde Gösterili Adaylık Açıklaması

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, bugün yaptığı ve yoğun katılımın olduğu Basın Toplantısı ile hem İl Başkanlığından istifasını açıkladı hem Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Toplantıda yüzlerce partili Halıcı’ya destek verdi. 

Yaklaşık 3 yıldır CHP Isparta İl Başkanlığı görevini yürüten Hikmet Yalım Halıcı, Genel Merkezden gelen ‘Milletvekili Aday Adayı olmak isteyen partililerimiz görevlerinden istifa etsinler’ genelgesi doğrultusunda bugün İl Başkanlığı görevinden istifa etti ve akabinde 2023 Milletvekili seçimleri için aday adaylığını kamuoyuna açıkladı.

YOĞUN KATILIMDAN DOLAYI 

PARTİLİLER İÇERİ GİREMEDİ

Yalım Halıcı, konu ile ilgili olarak bugün saat 12.00’de Parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; İl Yönetimi, Merkez İlçe ve tüm ilçelerin Başkan ve Yönetimleri, partinin tek Belediye Başkanı olan Gönen Belediye Başkanı Osman Kesmen, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetimleri, önceki dönemlerin İl Başkanları, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri, 6’lı Masanın ortaklarından bazı partilerin temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı. Öyle ki, toplantıya olan yoğun katılımdan dolayı partililerin bir kısmı binanın dışında kaldı. Halıcı’nın konuşmasının satır aralarında Gençlik Kolları ve Partililer Halıcı ve Parti lehine sloganlar atarak Halıcı’ya olan desteklerini ortaya koydular.

HALICI; “BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIM, BANA DESTEKLERİNİ 

ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM” 

Toplantıya katılanları selamlayan Yalım Halıcı, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bilindiği gibi, partimin Gençlik Kollarından bu zamana kadar geldiğim noktada 3 yıl önce partimin İl Başkanı olarak göreve başladım. Bu süreçte bana desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen; 3 yıl birlikte çalıştığım il yönetimime, Merkez İlçe ve Tüm ilçelerin Başkan ve yönetimlerine, Gönen Belediye başkanımıza, Gençlik ve Kadın Kolları Başkan ve yönetimlerine, eski il başkanlarımıza. Kaldı ki, ben de bu dakikadan sonra önceki dönem il başkanı oldum.

“ISPARTA’NIN HER YERİNDE BİZ VARDIK 

VE BUNDAN SONRA DA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Evet, biraz önce de söylediğim gibi, Sizlerle beraber 20 yılı geçkin bir süredir bu mücadelenin içerisindeyim. 3 senedir zorlu bir süreçte il başkanlığı görevini sürdürüyorum. Sizlere layık olmaya çalıştım. Tabi bu görev süresi içerisinde hayatını kaybeden partililerimiz oldu. Hepsine rahmet diliyorum. Nur içinde yatsınlar inşallah. Buradan onlara da söz veriyoruz; hep birlikte başaracağız. Sizlerin de malumları olduğu üzere, Isparta’nın her türlü derdinde biz vardık. Eğirdir Gölü’ne de gittik, Uluborlu’da kiraz bahçelerine de. Gönen’de gül bahçelerinde de biz vardık. Keçiborlu’da lavanta bahçelerinde de. Elma memleketi Gelendost’ta, Eğirdir’de biz vardık. Atabey’de biz vardık. Isparta’nın tüm ilçelerinde, beldelerinde, köylerinde… Isparta’nın tüm mahallelerinde biz vardık. Var olmaya devam edeceğiz.

“MÜCADELEMİZ 

DAHA YENİ BAŞLIYOR”

Önümüzdeki son derece önemli bir seçim var. Mücadelemiz daha yeni başlıyor. Yeşerttiğimiz umutları artık hep birlikte büyütme zamanı gelmiştir. CHP, ittifak ortakları ile beraber Türkiye’yi yönetmeye, Isparta’nın sorunlarını çözmeye taliptir. Hep birlikte başaracağız, bundan zerre şüphem yok. Bizim mücadelemiz, Türkiye’de her gün örselenen, hakkı hukuku gasp edilenlerin mücadelesidir. Bizim mücadelemiz hak, hukuk, adalet mücadelesidir. Bizim mücadelemiz her gün yatağa aç giren çocukların mücadelesidir. Çocuklarının beslenme çantasına yiyecek bir şey koyamayan ailelerin mücadelesidir bizim mücadelemiz. Bizim mücadelemiz kadına şiddete, kadına tacize dur deme mücadelesidir. Bizim mücadelemiz katledilen kadınlarımızın mücadelesidir. 6 yaşındaki çocuklar taciz görmesin, bazı vakıflara, derneklere muhtaç kalmasın mücadelesidir bizim mücadelemiz. Genç ve dinamik bir gençliğimiz var. Gençlerin yurt dışına gitmek zorunda kalmadığı, işsiz kalmadığı, özgür olduğu bir Türkiye mücadelesidir. Bizim mücadelemiz EYT’lilerin mücadelesidir. Atanamayan öğretmenin mücadelesidir.  Bizim mücadelemiz, traktörüne mazot alamayan çiftçinin mücadelesidir. Bizim mücadelemiz açlık sınırında yaşayan emekçinin mücadelesidir.

“GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU 

BİZLERİN DOĞAL CUMHURBAŞKANI ADAYIDIR”

Yolları bitirme, Isparta’nın teşvikten yararlanması mücadelesidir.  Bizim mücadelemiz Isparta’nın hak ettiğini alma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz Eğirdir Gölü yok olmasın, mermer ocakları doğayı tahrip etmesin mücadelesidir. Buradan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da bir selam gönderelim. 2’nci yüzyıla çağrı beyannamesi ile biz CHP’lilerin önüne yeni bir rota çizmiştir. Kendisi de bizlerin doğal Cumhurbaşkanı adayıdır. Kendisini Çankaya köşküne göndererek Türkiye’de iktidarı da biz alacağız. Sizlerle omuz omuza yol yürümekten büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Hayatımın en unutulmaz dönemini yaşadım sizlerle birlikte. Bundan sonra da he ne olursa olsun, sizinle bu gururu ve onuru yaşamaya devam edeceğim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı 6 okta her türlü soruna çözüm var. Bizi devamlı şunlarla, bunlarla özleştirmeye çalışanlar, vatanseverliğimizi sorgulamaya çalışanlar var.

PARTİLİLERDEN ‘HELALLİK’ İSTEDİ

Bildiğiniz gibi, CHP’nin 6 okundan biri milliyetçiliktir. Bunu her unutulduğu anda hatırlatacağız. CHP otel lobilerinde değil, savaş meydanlarında kurulmuştur. CHP’liler Kuvayı Milliye ruhunu taşırlar. Rahmetli Genel Başkanımız ve Başbakanımız Bülent Ecevit’in sözleriyle cevap verelim; Biz milliyetçiliği, sokak duvarlarına değil, Kıbrıs’ın topraklarına yazmışız. Biz milliyetçiliği Ege’nin derin sularına yazmışız. Biz milliyetçiliği Batı Ege’nin haşhaş tarlalarına yazmışız. Kimse bizim milliyetçiliğimizle, vatanseverliğimizle yarışmaya kalkmasın. Evet, konuşmamın sonunda sizlerden bir istirhamım olacak. Bugün sizin bir helalliğinizi almaya geldim. İstemeden kırdığımız, üzdüğümüz olduysa hakkını helal etsin. Bundan sonra farklı bir yolculuğa çıkıyoruz. Genel merkezimizin genelgesi ve örgütümüzün desteği ile bugün itibari ile görevimden istifa ediyorum ve milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Bugünden sonra yönetim kurulumuz yeni bir il başkanı seçecek, yeni yönetim, yeni il başkanımız ne derse her talimatına uymaya hazırım. Bizler bir büyük mücadeleye ömrümüzü adadık” açıklamasında bulundu.

“ADAY ADAYI OLMAK İSTEYEN 

PARTİLİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM” 

Toplantıda hem İl Başkanlığından istifa edip, Milletvekili aday adaylığını açıklayan Halıcı, konuşmasının sonunda, aday adayı olmayı düşünen tüm partililere de şimdiden hayırlı uğurlu olsun dileklerini sunarak, bu yolda kendilerine başarılar diledi.